Sep 04, 2026 Tinggalkan pesanan

Cara Membandingkan Kos Pukulan Keluli bagi setiap Bahagian yang Dibersihkan Daripada Kos setiap Tan

Jawapan pantas

Harga pukulan keluli terendah setiap tan tidak selalu menghasilkan kos letupan terendah.Bandingkan kos penghantaran pelelas segar yang digunakan dalam tempoh terkawal dengan bilangan bahagian yang diterima, kemudian semak masa letupan, kerja semula, denda, masa henti dan penyelenggaraan di bawah keadaan pengeluaran yang setara.

Tiga kanta untuk perbandingan pembekal

Kos penghantaranSertakan pengangkutan, duti dan penghantaran tempatan, bukan sahaja sebut harga kilang.
Keluaran yang diterimaKira hanya bahagian yang memenuhi kriteria penerimaan permukaan yang ditetapkan yang sama.
Kesan garisanCatatkan masa kitaran, tambah-, denda, letupan semula, masa henti dan penyelenggaraan.

Membandingkan pembekal pukulan keluli?Hantar gred semasa, harga penghantaran, -kadar tambah nilai, mesin letupan, output yang diterima dan syarat percubaan.

Minta Semakan Kos

qa-cms-pipe-before-after

Sebut harga pukulan keluli hendaklah dinilai berbanding penggunaan terukur dan output yang diterima pada garisan letupan sebenar.

Apabila pengurus pembelian membandingkan dua petikan pukulan keluli, nombor pertama yang biasanya mendapat perhatian ialah harga setiap tan.

Pembekal A menawarkan pukulan keluli pada harga yang lebih rendah.

Pembekal B lebih mahal sedikit.

Pada pandangan pertama, keputusan itu kelihatan jelas.

Tetapi pembelian kasar jarang semudah itu.

Harga pukulan keluli setiap tan memberitahu anda jumlah yang anda bayar untuk bahan tersebut. Ia tidak memberitahu anda berapa banyak pelelas yang diperlukan untuk membersihkan satu bahagian yang boleh diterima, berapa lama mesin letupan perlu dijalankan, berapa banyak habuk dan denda yang dihasilkan, atau berapa banyak masa pengeluaran yang hilang semasa penyelenggaraan.

Untuk kilang yang menjalankan mesin letupan setiap hari, perbezaan tersebut boleh menjadi lebih penting daripada harga pembelian asal.

Inilah sebabnya mengapa kos pukulan keluli setiap tan bukan satu-satunya nombor yang digunakan semasa membandingkan pembekal.

Pendekatan yang lebih baik ialah mengira kos operasi pelelas dan letupan terhadap bilangan bahagian yang benar-benar memenuhi standard kualiti yang diperlukan.

Secara ringkas:

Pukulan keluli termurah tidak semestinya pukulan keluli yang memberikan anda kos terendah setiap bahagian yang dibersihkan.

Untuk mendapatkan sokongan sumber dan eksport yang diselaraskan, lawati laman webLaman utama Promisteel.

Mengapa Harga Pukulan Keluli setiap Tan Tidak Mencukupi?

Bayangkan dua pembekal memetik perkara berikut:

Pembekal A kelihatan lebih murah kerana harga beliannya adalah $50 setiap tan lebih rendah.

Tetapi Pembekal B menggunakan kurang pelelas segar semasa pengeluaran dan menghasilkan bahagian yang lebih diterima.

Jika mesin berjalan selama beribu-ribu jam setiap tahun, perbezaan itu boleh menjadi ketara.

Inilah sebab asas pasukan pembelian harus melihat melangkaui harga sebut harga.

Soalan sebenar bukanlah:

"Berapa kos satu tan pukulan keluli?"

Ia adalah:

"Berapa kos kami untuk menghasilkan satu bahagian letupan yang boleh diterima?"

Nombor itu menghubungkan pembelian kasar terus kepada pengeluaran.

Apakah yang Perlu Disertakan dalam Kos Operasi Pukulan Keluli?

Perbandingan praktikal tidak perlu menjadi latihan perakaunan yang rumit.

Mulakan dengan kos yang boleh diukur secara langsung pada garis letupan.

Ini biasanya termasuk:

  • penggunaan pukulan keluli segar
  • keluaran pengeluaran
  • bahagian yang diterima
  • masa letupan
  • habuk dan denda
  • masa henti mesin
  • penyelenggaraan yang berkaitan dengan operasi yang melelas

Bergantung kepada kilang, buruh dan tenaga juga boleh dimasukkan.

Untuk perbandingan pembekal awal, bagaimanapun, langkah pertama adalah untuk mewujudkan garis dasar kasar yang konsisten. Untuk spesifikasi dan pusat pemeriksaan dokumen-pembekal, lihatpukulan keluli tuang dan panduan pembeli grit keluli.

Perkara penting ialah membandingkan kedua-dua pembekal di bawah keadaan operasi yang serupa.

Jika satu pukulan keluli pembekal diuji pada bahan kerja yang berbeza, dengan masa letupan yang berbeza atau tetapan mesin yang berbeza, hasilnya tidak akan memberitahu anda banyak perkara.

Langkah 1: Wujudkan Garis Dasar Sebelum Menukar Pukulan Keluli

steel-shot-blasting-production-line

Bina garis dasar di sekitar lima kumpulan ukuran:

  • gred media dan kos penghantaran
  • tambah nilai baharu-dan waktu operasi
  • bahagian diproses dan bahagian diterima
  • kitaran letupan dan kadar reblast
  • denda, masa henti dan pemerhatian penyelenggaraan

Sebelum menguji pembekal baharu, rekod prestasi pelelas semasa.

Ini adalah salah satu langkah yang paling berguna dalam keseluruhan perbandingan.

Garis asas boleh termasuk:

  • Gred pukulan keluli semasa
  • Catatkan saiz dan kekerasan yang sedang digunakan. Hubungan praktikal antara kekerasan, pecahan dan denda dijelaskan dalampanduan kekerasan pukulan keluli.
  • Harga belian pukulan keluli
  • Catatkan harga penghantaran sebenar dan bukannya sebut harga kilang sahaja.
  • Penambahan kasar-baru
  • Ukur bilangan kilogram keluli baru yang ditambah dalam tempoh operasi yang ditetapkan.
  • Masa operasi mesin
  • Catatkan berapa jam mesin itu beroperasi.

Keluaran pengeluaran

Catatkan bilangan bahagian yang memasuki proses letupan.

Bahagian yang diterima

Catatkan bilangan bahagian yang memenuhi standard kualiti yang diperlukan.

Purata masa letupan

Catatkan masa kitaran biasa.

Habuk dan denda

Pantau jumlah yang dilepaskan melalui sistem pengasingan jika praktikal.

Masa henti

Rekod gangguan yang berkaitan dengan pengendalian kasar, pembersihan mesin atau penyelenggaraan.

Tujuannya bukan untuk mencipta model kewangan yang sempurna.

Tujuannya adalah untuk mewujudkan titik permulaan yang boleh dipercayai.

Tanpa garis dasar, pembekal yang lebih murah atau lebih mahal tidak boleh dinilai secara adil.

Langkah 2: Ukur Atas Pukulan Keluli Segar-Naik setiap Jam

Salah satu nombor operasi yang paling berguna ialah kg pukulan keluli segar ditambah setiap jam. Untuk konteks tentang cara media bulat berkelakuan dalam sistem letupan-edaran semula, bacapukulan keluli bulat untuk panduan letupan roda.

Katakan sebuah mesin beroperasi selama lapan jam.

Semasa peralihan itu, pengendali menambah 480 kg pukulan keluli segar.

Purata kadar tambah-adalah:

480 kg ÷ 8 jam=60 kg/jam

Nombor ini kemudiannya boleh dibandingkan dengan pembekal lain.

Contohnya:

Pembekal B mempunyai harga belian yang lebih tinggi.

Tetapi kadar atas{0}}yang lebih rendah mungkin mengubah ekonomi.

Pada peringkat setiap jam:

Pembekal A: 80 kg × $0.80/kg=$64/jam

Pembekal B: 60 kg × $0.85/kg=$51/jam

Dalam contoh mudah ini, pukulan keluli yang lebih mahal sebenarnya kos lebih rendah dalam pelelas segar setiap jam operasi.

Itulah jenis hasil yang boleh terlepas daripada perbandingan harga-setiap-tan.

Sudah tentu, pengiraan ini hanya boleh digunakan apabila kedua-dua percubaan menghasilkan hasil pembersihan yang setanding.

Penggunaan kasar tidak boleh dianggap secara berasingan daripada kualiti.

Langkah 3: Lihat Output, Bukan Sekadar Waktu Mesin

Mesin letupan yang berjalan selama lapan jam tidak semestinya menghasilkan jumlah pengeluaran yang boleh dijual yang sama di bawah keadaan kasar yang berbeza.

Di sinilah output sejam menjadi penting.

Katakan pukulan keluli Pembekal A membolehkan mesin memproses 800 bahagian semasa syif lapan-jam.

Pelelas Pembekal B membolehkan 880 bahagian.

Walaupun kedua-dua mesin secara teknikal berjalan untuk jumlah masa yang sama, hasil pengeluaran adalah berbeza.

Sebabnya boleh jadi:

  • kitaran letupan yang lebih pendek
  • pembersihan yang lebih stabil
  • lebih sedikit letupan semula
  • bahagian yang ditolak lebih sedikit
  • kurang campur tangan pengendali

Inilah sebabnya mengapa unit perbandingan yang berguna selalunya ialah kos setiap bahagian yang boleh diterima, bukannya kos setiap jam mesin.

Apakah "Bahagian yang Diterima"?

Bahagian yang diterima ialah bahan kerja yang memenuhi standard kualiti yang diperlukan selepas letupan.

Perbezaan ini penting.

Katakan sebuah mesin memproses 1,000 bahagian.

Jika 990 lulus pemeriksaan, keluaran berguna ialah 990 bahagian yang diterima.

Jika proses lain menghasilkan 950 bahagian yang boleh diterima daripada 1,000 bahagian yang sama masuk, kedua-dua sistem pelelas tidak boleh dianggap setara hanya kerana kedua-duanya memproses 1,000 bahagian.

Pemilihan kasar boleh menjejaskan konsistensi pembersihan.

Jika bahagian perlu diletupkan semula kerana pencemaran kekal, kos pengeluaran sebenar meningkat.

Mesin melakukan kerja yang sama dua kali.

Pengendali menghabiskan lebih banyak masa di bahagian itu.

Tenaga dimakan semula.

Bahan pelelas tambahan digunakan.

Kapasiti pengeluaran juga berkurangan.

Itulah sebabnya bilangan bahagian yang diterima tergolong dalam perbandingan kos.

Langkah 4: Ukur Masa Letupan setiap Bahagian

Masa letupan ialah satu lagi nombor yang berguna.

Katakan komponen biasanya memerlukan 90 saat dalam mesin letupan.

Selepas menukar pelelas dan mengesahkan proses, kitaran yang diperlukan turun kepada 80 saat sambil mengekalkan hasil permukaan yang sama.

Itu mungkin kelihatan seperti peningkatan kecil.

Merentasi barisan pengeluaran-volume tinggi, ia tidak semestinya kecil.

Malah pengurangan sederhana dalam masa kitaran boleh meningkatkan bilangan bahagian yang boleh diproses semasa syif.

Perkara penting ialah ujian itu tidak sepatutnya memberi ganjaran kepada pelelas yang lebih pantas jika ia mencapai kelajuan itu dengan menghasilkan permukaan yang tidak boleh diterima.

Kriteria penerimaan hendaklah ditakrifkan terlebih dahulu.

Kemudian bandingkan:

Masa yang diperlukan untuk menghasilkan bahagian yang boleh diterima.

Itu jauh lebih bermakna daripada sekadar bertanya bahan pelelas yang membersihkan lebih cepat.

Bagaimana dengan Debu dan Denda?

Habuk dan denda kadangkala dianggap sebagai isu kedua.

Untuk kilang pengeluaran, mereka tidak boleh diabaikan.

Peletupan berulang menyebabkan kerosakan yang kasar.

Denda yang terhasil perlu diasingkan dan dikeluarkan daripada sistem.

Jika percubaan pukulan keluli menghasilkan lebih banyak denda, bahan tambahan tidak akan hilang begitu sahaja.

Ia boleh menjejaskan:

  • penggunaan yang kasar
  • memuatkan pemisah
  • pengumpulan habuk
  • pengemasan rumah
  • penyelenggaraan penapis
  • kestabilan campuran kerja

Ini tidak bermakna "kurang denda" secara automatik bermaksud "tembakan keluli yang lebih baik."

Sesetengah kerosakan adalah perkara biasa, dan jumlah yang betul bergantung pada aplikasi dan keadaan operasi.

Soalan yang berguna ialah:

Adakah bahan pelelas mengekalkan hasil letupan yang diperlukan dengan tahap pecahan dan penggunaan yang boleh diterima?

Jika jawapannya ya, pelelas mungkin menarik dari segi ekonomi walaupun harga pembeliannya bukan yang paling rendah.

Bagaimanakah Masa Henti Mempengaruhi Kos Pukulan Keluli?

Masa henti mudah diabaikan kerana ia mungkin tidak muncul pada invois pukulan keluli.

Tetapi pengurus pengeluaran tahu betapa mahalnya mesin terbiar.

Pertimbangkan garis letupan yang biasanya memproses sejumlah besar komponen setiap jam.

Jika mesin berhenti kerana:

  • pembentukan kasar yang berlebihan
  • masalah pemisah
  • penyelenggaraan berkaitan habuk-
  • penggunaan media yang tidak normal
  • pembersihan skrin
  • kehausan peralatan yang tidak dijangka

kilang kehilangan masa pengeluaran.

Tidak setiap peristiwa masa henti boleh dikaitkan dengan pukulan keluli.

Itu penting.

Tujuan pengiraan ini bukanlah untuk menyalahkan pelelas untuk setiap masalah penyelenggaraan.

Sebaliknya, apabila membandingkan dua sistem pelelas, rekod sama ada satu menghasilkan keadaan operasi yang berbeza.

Sebagai contoh, jika satu pukulan keluli menghasilkan campuran kerja yang lebih stabil dan memerlukan campur tangan yang kurang kerap, perbezaan operasi itu mempunyai nilai ekonomi.

Perbandingan Kos Pukulan Keluli Mudah

steel-shot-supplier-cost-comparison

Data percubaan ilustrasi daripada artikel: Pembekal B mempunyai harga yang lebih tinggi bagi setiap tan tetapi kos kasar terukur yang lebih rendah bagi setiap bahagian yang diterima.

PengukuranPembekal APembekal B
Harga pukulan keluli$800/tan$850/tan
Penambahan tangkapan baru-atas80 kg/jam60 kg/jam
Kos kasar/jam$64$51
Keluaran100 bahagian/jam105 bahagian/jam
Bahagian yang diterima98/jam104/jam
Purata masa letupan36 saat34 saat
Tahap dendaLebih tinggiLebih rendah
Gangguan pengeluaranLebih kerapKurang kerap

Contoh berikut menunjukkan bagaimana sebuah kilang boleh membandingkan dua pembekal.

Pembekal B mempunyai kos pukulan keluli yang lebih tinggi bagi setiap tan.

Tetapi ia menghasilkan kos pelelas segar yang lebih rendah setiap jam dan bahagian yang lebih diterima.

Jika data percubaan boleh dipercayai, Pembekal B mungkin mempunyai kos operasi yang lebih rendah.

Oleh itu, keputusan pembelian tidak seharusnya berdasarkan perbezaan $50/tan sahaja.

Bagaimana Anda Mengira Kos setiap Bahagian yang Diterima?

Pengiraan boleh disimpan dengan mudah.

Mulakan dengan kos kasar baru:

Penggunaan pukulan keluli segar sejam × kos pukulan keluli setiap kilogram

Kemudian bahagikan dengan bilangan bahagian diterima yang dihasilkan setiap jam.

Contohnya:

Pembekal A:

80 kg/jam × $0.80/kg=$64/jam

98 bahagian/jam yang diterima:

$64 ÷ 98=lebih kurang $0.65 kos kasar bagi setiap bahagian yang diterima

Pembekal B:

60 kg/jam × $0.85/kg=$51/jam

104 bahagian/jam yang diterima:

$51 ÷ 104=lebih kurang $0.49 kos kasar bagi setiap bahagian yang diterima

Dalam contoh ini, Pembekal B kos lebih bagi setiap tan tetapi kurang dalam kos kasar bagi setiap bahagian yang diterima.

Itu adalah nombor yang lebih berguna untuk keputusan pembelian-pengeluaran.

Pengiraan kemudiannya boleh dikembangkan untuk memasukkan tenaga elektrik, buruh, masa henti dan penyelenggaraan jika kilang mempunyai data yang boleh dipercayai.

Mengapa Anda Perlu Membandingkan Keadaan Pengeluaran Yang Sama?

Percubaan yang kasar boleh menjadi mengelirukan dengan mudah.

Katakan Pembekal A diuji pada keluli yang agak bersih manakala Pembekal B diuji pada bahan berskala berat.

Nombor penggunaan yang terhasil tidak boleh dibandingkan dengan adil.

Perkara yang sama berlaku jika:

  • perubahan kelajuan roda letupan
  • perubahan aliran kasar
  • perubahan geometri bahan kerja
  • masa letupan berubah
  • penyelenggaraan mesin berlaku antara ujian
  • keadaan campuran kerja yang berbeza-digunakan

Untuk perbandingan yang berguna, pastikan pembolehubah utama sekonsisten mungkin.

Sebaik-baiknya, gunakan:

  • mesin yang sama
  • bahan kerja yang sama
  • keadaan pengeluaran yang sama
  • kriteria penerimaan yang sama
  • keadaan campuran kerja{0}}sebanding
  • tempoh percubaan yang serupa

Hanya selepas itu pelelas itu sendiri boleh dinilai dengan keyakinan yang munasabah.

Patutkah Anda Bandingkan Satu Syif atau Satu Minggu?

Satu anjakan boleh memberikan maklumat yang berguna, tetapi ia mungkin tidak mencukupi untuk keputusan pembelian.

Prestasi kasar berubah apabila campuran kerja berkembang.

Kumpulan baru pukulan keluli mungkin berkelakuan berbeza dalam beberapa jam pertama berbanding selepas kitar semula yang berpanjangan.

Atas sebab ini, percubaan yang lebih panjang selalunya lebih bermaklumat.

Tempoh yang sesuai bergantung pada mesin dan jumlah pengeluaran.

Loji -volume tinggi mungkin menjana data yang bermakna dengan cepat.

Operasi volum yang lebih rendah-mungkin memerlukan lebih banyak masa.

Objektifnya ialah untuk menangkap pengeluaran biasa dan bukannya gambaran-jangka pendek.

Percubaan yang baik harus menjawab:

Adakah bahan pelelas kekal menarik dari segi ekonomi di bawah keadaan operasi biasa?

Apa yang Perlu Ditanyakan oleh Jabatan Pembelian kepada Pembekal Steel Shot?

Daripada bertanya hanya:

"Berapa harga anda bagi setiap tan?"

pertimbangkan untuk bertanya:

  • Apakah saiz pukulan yang tersedia? Gunakanpanduan pemilihan saiz pukulan keluli tuangapabila mentakrifkan gred percubaan yang setanding.
  • Apakah julat kekerasan yang anda bekalkan?
  • Apakah aplikasi operasi yang dijangkakan?
  • Bolehkah anda memberikan spesifikasi produk dan COA?
  • Apakah maklumat yang anda perlukan tentang mesin kami?
  • Bolehkah anda menyokong percubaan pengeluaran?
  • Apakah data yang perlu kami rekod semasa percubaan?
  • Bolehkah anda membantu menilai penggunaan?
  • Bagaimanakah campuran kerja harus dipantau?

Pembekal yang memahami aplikasi harus berminat dengan keadaan pengeluaran pelanggan, bukan hanya kuantiti pukulan keluli yang diperlukan.

Semak saiz, kekerasan dan maklumat pembungkusan yang tersedia padahalaman produk pukulan keluli tuangsebelum menentukan percubaan pembekal.

Bilakah Kos Tembakan Keluli Terendah bagi Setiap Tan Sebenarnya Pilihan Terbaik?

Kadang-kadang ia adalah.

Jika dua produk menghasilkan pada dasarnya sama:

  • penggunaan
  • keluaran
  • hasil pembersihan
  • masa henti
  • denda
  • keperluan penyelenggaraan

maka harga belian yang lebih rendah menjadi lebih penting.

Tidak ada salahnya membeli produk yang lebih murah apabila hasil operasi benar-benar setara.

Masalahnya ialah mengandaikan bahawa ia adalah setara sebelum ujian.

Untuk -operasi letupan volum tinggi, perbezaan kecil dalam penggunaan kasar boleh melebihi perbezaan harga pembelian yang agak kecil.

Itulah sebabnya percubaan harus datang sebelum perubahan besar apabila perbezaan ekonomi bermakna.

Bagaimana Jika Pukulan Keluli Yang Lebih Mahal Bertahan Lebih Lama?

"Hidup yang lebih panjang" hanya berguna apabila ia boleh diukur.

Pembekal mungkin menggambarkan produk sebagai mempunyai ketahanan yang sangat baik.

Itu patut disiasat, tetapi ia tidak sepatutnya menggantikan data pengeluaran.

Tanya:

  • Berapa kilogram pukulan segar diperlukan untuk memproses volum pengeluaran yang ditentukan?

Nombor itu lebih mudah untuk dibandingkan.

Contohnya:

Pembekal A memerlukan 600 kg untuk memproses 10,000 bahagian yang boleh diterima.

Pembekal B memerlukan 450 kg untuk jumlah pengeluaran yang sama.

Jika kualiti permukaan dan keadaan pengeluaran adalah setanding, perbezaan penggunaan adalah bermakna.

Persoalannya bukan lagi produk mana yang "tahan lebih lama."

Persoalannya menjadi:

Berapa banyak bahan kasar yang kita gunakan untuk menghasilkan 10,000 bahagian yang boleh diterima?

Itu adalah nombor yang boleh digunakan oleh pengurus pembelian.

Formula Praktikal untuk Membandingkan Pembekal Shot Keluli

Untuk perbandingan peringkat pertama-yang mudah:

Kos Melelas setiap Bahagian yang Diterima =

(Tembakan Keluli Segar Digunakan × Harga Tembakan Keluli per kg) ÷ Bilangan Bahagian Yang Diterima

Untuk model kos pengeluaran-yang lebih lengkap, anda boleh menambah:

steel-shot-cost-per-part-formula

Mulakan dengan kos kasar yang dihantar dibahagikan dengan output yang diterima, kemudian tambahkan kesan operasi hanya apabila data diukur secara konsisten.

Kos kasar + tenaga + buruh + penyelenggaraan + kos masa henti

dan kemudian bahagikan jumlahnya dengan bilangan bahagian yang diterima.

Model yang tepat bergantung pada kilang.

Prinsip penting tetap sama:

Ukur kos untuk menghasilkan hasil, bukan sekadar kos pembelian input.

Senarai Semak Perbandingan Pembekal Pukulan Keluli

Sebelum menukar pembekal, kumpulkan maklumat berikut daripada kedua-dua percubaan:

  • Saiz pukulan keluli
  • Kekerasan pukulan keluli
  • Harga per tan
  • Kos penghantaran
  • Penggunaan pukulan segar setiap jam
  • Jumlah pukulan baru yang digunakan semasa percubaan
  • Waktu operasi mesin
  • Bilangan bahagian yang diproses
  • Bilangan bahagian yang diterima
  • Purata masa letupan
  • Kadar letupan semula
  • Denda dan pemerhatian habuk
  • Keadaan pemisah
  • Masa henti
  • Keperluan penyelenggaraan
  • Kualiti permukaan akhir

Kemudian bandingkan kedua-dua pembekal menggunakan kaedah pengiraan yang sama.

Untuk perbandingan yang lebih luas bagi pelelas logam bulat dan sudut, gunakanpukulan keluli dan halaman kategori pasir keluli.

Soalan Lazim

Bagaimanakah anda mengira kos pukulan keluli setiap bahagian yang diterima?

Bahagikan kos penghantaran pukulan keluli segar yang digunakan semasa tempoh pengukuran dengan bilangan bahagian diterima yang dihasilkan dalam tempoh yang sama. Rekodkan letupan semula dan penolakan secara berasingan supaya ia tidak meningkatkan-angka output yang diterima.

Berapa lamakah percubaan pembekal pukulan keluli dijalankan?

Minggu pengeluaran penuh selalunya memberikan lebih banyak bukti yang mewakili daripada satu anjakan pendek, tetapi tempoh yang sesuai bergantung pada daya pemprosesan, inventori kasar dan masa yang diperlukan untuk campuran kerja menjadi stabil.

Adakah harga pukulan keluli yang lebih tinggi bermakna kos operasi yang lebih rendah?

Tidak secara automatik. Produk berharga-lebih tinggi mungkin mengurangkan penggunaan, denda atau masa henti, tetapi faedah itu mesti diukur di bawah keadaan mesin dan bahan kerja yang setanding.

Pembolehubah yang manakah mesti kekal malar semasa perbandingan pembekal?

Pastikan campuran bahan kerja, mesin letupan, kelajuan atau tekanan roda, aliran melelas, masa pendedahan, tetapan pemisah dan kriteria penerimaan konsisten seperti yang praktikal.

Bawa Pulang Akhir

Kos pukulan keluli setiap tan adalah nombor pembelian yang penting, tetapi ia hanya permulaan pengiraan.

Sebut harga yang lebih rendah tidak bermakna kos pengeluaran yang lebih rendah secara automatik.

Untuk perbandingan yang serius, lihat gambar operasi lengkap:

  • Harga belian → kg/jam top-up → masa letupan → output → bahagian yang diterima → denda → downtime → jumlah kos operasi

Pembekal yang menawarkan pukulan keluli pada harga yang lebih tinggi bagi setiap tan mungkin masih memberikan kos yang lebih rendah bagi setiap bahagian yang boleh diterima jika penggunaan pelelas lebih rendah dan pengeluaran kekal stabil.

Begitu juga, produk yang lebih murah mungkin merupakan pilihan yang lebih baik jika ujian membuktikan bahawa prestasinya adalah setara.

Kuncinya adalah untuk mengukur dan bukannya menganggap.

Untuk pengguna-volume tinggi, soalan yang paling berguna bukanlah:

"Pukulan keluli yang manakah paling murah bagi setiap tan?"

Ia adalah:

"Pukulan keluli manakah yang memberi kita kos berulang yang paling rendah untuk menghasilkan bahagian yang boleh diterima?"

Itulah nombor yang menghubungkan pembelian kasar dengan ekonomi pembuatan sebenar.

Jika anda membandingkan pembekal pukulan keluli, menukar gred kasar atau cuba mengurangkan kos letupan semasa anda, percubaan pengeluaran terkawal boleh memberikan maklumat yang lebih baik daripada membandingkan sebut harga sahaja.

Untuk menyemak data penggunaan semasa dan keadaan percubaan anda, hubungi pasukan Promisteel.

Bandingkan Hasilnya, Bukan Sahaja Sebutharga

Promisteel boleh menyemak saiz pukulan keluli, kekerasan, kos penghantaran, keadaan mesin, penggunaan semasa dan output yang diterima sebelum percubaan pengeluaran terkawal.

Hubungi PromisteelBerbincang di WhatsApp

Hantar pertanyaan

whatsapp

Telefon

E-mel

Siasatan